Десяті Уманські краєзнавчі читання присвячені 150-річчю від дня народження Миколи Біляшівського

24 жовтня 2017 року на базі історичного факультету УДПУ імені Павла Тичини відбулися щорічні Десяті Уманські краєзнавчі читання присвячені 150-річчю від дня народження Миколи Біляшівського.

Організаторами конференції виступили: кафедра історії України, науково-дослідна лабораторія «Історичне краєзнавство Уманщини» УДПУ імені Павла Тичини та Державний історико-архітектурний заповідник «Стара Умань».

Метою конференції є популяризація історико-культурної спадщини Уманщини.

Робота конференції була побудована за такими напрямами:

  • Історико-краєзнавчі дослідження в системі сучасної історичної науки;
  • Джерела з історії Уманщини;
  • Персоналії регіональної історії.

Модератором заходу була д.і.н., професор, завідувач кафедри історії України, завідувач науково-дослідної лабораторії «Історичне краєзнавство Уманщини» Кузнець Т.В. На початку пленарного засідання Тетяна Володимирівна розповіла учасникам краєзнавчих читань про набутки та напрями подальших краєзнавчих досліджень на Уманщині.

Активну участь у конференції взяли викладачі, аспіранти, магістранти та студенти.

Великий інтерес у слухачів викликав виступ доцента кафедри всесвітньої історії та методик навчання Барвінок О. В., яка розповіла присутнім про життя Миколи Біляшівського та його діяльності в Уманському краєзнавчому музеї.

Яскравим дебютом на Десятих краєзнавчих читаннях стала доповідь «Міжнаціональні відносини на Уманщині під час Української революції 1917-1921 рр. (за матеріалами щоденника П. Ф. Курінного)» викладача кафедри історії України Ігоря Юрійовича Опацького.

Здобувач кафедри історії України Джагунова Олена Ігорівна озвучила доповідь на тему «Репресовані викладачі Уманського державного учительського інституту в 30-ті роки ХХ ст.», що викликала значне зацікавлення аудиторії.

По завершенню пленарного засідання відбулися секційні, де висвітлювались питання регіональної історії.