Дев’яті Уманські краєзнавчі читання

dsc_910827 жовтня 2016 року на базі історичного факультету УДПУ імені Павла Тичини відбулися щорічні Дев’яті Уманські краєзнавчі читання.Організаторами конференції виступили: кафедра історії України,науково-дослідна лабораторія«Історичне краєзнавство Уманщини» УДПУ імені Павла Тичини та Державний історико-архітектурний заповідник «Стара Умань».

Метою конференції є популяризація історико-культурної спадщини Уманщини.

Робота конференції була побудована за наступними напрямами:

  • Історико-краєзнавчі дослідження в системі сучасної історичної науки;
  • Джерела з історії Уманщини;
  • Персоналії регіональної історії.

dsc_9104

 

Модератором заходу була д.і.н., професор кафедри історіїУкраїни, завідувач науково-дослідної лабораторії «Історичне краєзнавство Уманщини» Кузнець Т.В. На початку пленарного засідання Тетяна Володимирівна розповіла учасникам краєзнавчих читань про набутки та напрями подальших краєзнавчих досліджень на Уманщині.

dsc_9093

 

Активну участь у конференції взяли викладачі, аспіранти, магістранти та студенти. Яскравим дебютом на Дев’ятих краєзнавчих читаннях стала доповідь«Дозвілля православного парафіяльного духовенства Київської єпархії в ХІХ – на початку ХХ ст.»старшого викладача кафедри історії України Віталія Сергійовича Тацієнка.

dsc_9120

Аспірант кафедри історії України Ярцун Юлія озвучила доповідь на тему «Дозвілля уманської шляхти у ХІХ ст.», що викликала значне зацікавлення аудиторії.

dsc_9102

Не менш яскравим виступом відзначилась магістр історичного факультету Перепелюк Ольга, яка розповіла про корифея церковного співу: Порфирія Демуцького.

my8csffn_lw

Великий інтерес у слухачів викликав виступ доцента кафедри історії України Чорномаза Б.Д., який розповів присутнім про життя та діяльність Ольги Петрівни Діденко, знаного краєзнавця Уманщини.

ad-vspfboo

По завершенню пленарного засідання відбулися секційні, де висвітлювались питаннярегіональної історії.