Грант для проведення наукових досліджень (2015–2016 н.р.)

2

International Agency for the Development of Culture, Education and Science (IADCES) оголошує проведення конкурсу на отримання дослідницьких грантів в 2015–2016 навчальному році. Гранти присуджуються незалежною комісією експертів на основі попереднього анонімного рецензування письмових заявок (“peer-review”).

Гранти надаються авторам тих наукових проектів, які відповідають міжнародним стандартам. Довгостроковим завданням програми є підтримка розвитку наукових досліджень у різних країнах світу. Бюджет конкурсу 20 млн. Євро.

Право на участь в конкурсі

Учасники конкурсу. Учасником конкурсу може бути будь-який працівник наукових та освітніх установ, або особа, яка навчається у них. Він повинен використовувати отриманий грант тільки для наукових цілей, передбачених у заявці на проект. Вільне володіння англійською мовою для участі в конкурсі не потрібно. Особи, які раніше отримували гранти від IADCES, можуть подавати заявки на даний конкурс.

Сфери досліджень. Будь-які наукові дисципліни, включаючи математику, матеріалознавство, біологію, економіку, право, педагогіку, психологію, фізику, фізичну культуру і здоров’я, історію, літературу, лінгвістику, філософію, культурологічні дослідження, релігієзнавство, мистецтвознавство, гендерні дослідження тощо. Проекти. На конкурс допускаються різноманітні типи проектів: наукові, архівні або польові дослідження з подальшим написанням монографії; збірників джерелознавчих матеріалів; робота з архівними та музейними колекціями, результати якої в подальшому можуть бути використані в конкретних дослідницьких проектах. Заохочується подання заявок на спільні проекти. Один з учасників проекту повинен подати заявку від імені всієї групи на умовах, описаних в бланку заявки.

Критерії відбору

В кожному проекті має бути чітко і переконливо сформульовано:

• якими є цілі даного проекту,

• які використовуються джерела, і яка застосовується методологія,

• яке значення матимуть отримані результати для праці інших дослідників,

• які кінцеві результати проекту повинні бути отримані.

Загальна оцінка проекту залежатиме від досвіду дослідницької та викладацької діяльності учасника конкурсу, а також від рекомендації, наданої його колегою. Однак найважливішим критерієм відбору є якість самого проекту, в тому вигляді, в якому він представлений в заявці самим здобувачем. Не існує жодної особливої техніки або формули, за якою повинна бути складена заявка. Дуже важливо, щоб вона була написана переконливо, чіткою мовою, зрозумілою як для фахівців у цій галузі, так і для широко освічених колег.

Детальніша інформація на сайті: http://www.iadces.com