Історико-педагогічний альманах

Передплатний часопис, що входить до переліку фахових видань України (Наказ МОН України від 12 травня 2015 р. № 528, додаток 10), присвячений історико-педагогічній проблематиці.

Заснований у 2004 р. Засновники: Інститут педагогіки Національної академії педагогічних наук України, Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, Всеукраїнська асоціація істориків педагогіки. Зареєстровано 18.08.2004 р. Державним комітетом телебачення і радіомовлення України, реєстраційне свідоцтво КВ № 9073. Виходить 2 рази на рік.

Головний редактор – доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України Ольга Сухомлинська.

Історико-педагогічний альманах представлено на порталі «Наукова періодика України» (режим доступу: http://journals.uran.ua)

В Альманасі передбачаються такі рубрики:

  • Історія педагогічної думки (проблемне висвітлення тієї чи іншої теми, тези, явища, факту тощо).
  • Історія розвитку освіти (характеристика формальної та неформальної, альтернативної освіти у навчальних закладах різних країн).
  • Педагогічні персоналії (розкриття творчого шляху та внеску в освітню справу непересічної особистості).
  • Педагогічне краєзнавство (висвітлення регіональної та місцевої специфіки розвитку освітніх закладів, педагогічних ідей).
  • Огляд літератури. Рецензії.
  • Маловідомі джерела (представлення архівних матеріалів маловідомих публікацій знаних педагогів, діячів освіти з коментарями публікатора).
  • Бібліографія (бібліографічні покажчики з певної проблеми або певної персоналії).
  • Інформація (для дослідників у галузі історії педагогіки; перелік дат та подій, що відбулися в освіті та науці і варті на згадку (пошанування); до відома індивідуальних передплатників).

Структура статті:

Подані до друку матеріали мають відповідати тематиці журналу та сучасному стану науки. Необхідним є дотримання вимог до наукових публікацій, визначених постановою Президії ВАК України від 15.01.2003 року № 7-05/:

  • Постановка проблеми у загальному вигляді та її зв’язок з важливими науковими та практичними завданнями.
  • Аналіз останніх досліджень і публікацій, у яких започатковано розв’язання цієї проблеми і на які спирається автор; виділення нерозв’язаних раніше частин загальної проблеми, котрим присвячується авторська стаття.
  • Формулювання мети статті (постановка завдання).
  • Виклад основного матеріалу дослідження з повним обґрунтуванням отриманих наукових результатів.
  • Висновки дослідження і перспективи подальших розвідок у даному напрямку.
  • Список використаних джерел, складений відповідно до вимог ВАК (Бюлетень ВАК №3, 2008 р.), подається латиницею (оформляється за правилами згідно Постанови Кабінету Міністрів України “Про впорядкування транслітерації українського алфавіту латиницею” №55 від 27.01.2010 р.).

Приклади оформлення бібліографічного опису

Посилання на використані джерела оформляються у квадратних дужках, де через кому вказується номер джерела та сторінка цитування у даному виданні (зразок [4, с. 56]).

Порядок розміщення матеріалу:

  • УДК;
  • Прізвище, ім’я автора (українською, російською, англійською мовами);
  • Вчений ступінь, вчене звання, посада і місце роботи автора;
  • Назва статті (українською, російською, англійською мовами);
  • Анотація повинна бути структурованою, містити мету дослідження та застосовані методи, основні одержані висновки. Представляється трьома мовами: українською, російською (500–600 друкованих знаків з пробілами) та англійською (900–1000 друкованих знаків з пробілами).
  • Ключові слова українською, російською та англійською мовами (8–10 понять).
  • Посилання на використані джерела, які оформляються у квадратних дужках, де через кому вказується номер джерела та сторінка цитування у даному виданні (зразок [4, с. 56]). Література має оформлятися за алфавітом.

Вимоги до анотування наукового тексту та зразки анотоцій

Посилання на використані джерела оформляються у квадратних дужках, де через кому вказується номер джерела та сторінка цитування у даному виданні (зразок [4, с. 56]).

Порядок розміщення матеріалу:

В першому рядку справа – ім’я та прізвище. Через рядок по центру великими літерами – назва статті.

Обов’язковою умовою опублікування наукових матеріалів є представлення після назви статті анотацій (не менше 8 рядків українською, російською мовами та не менше 20 рядків – англійською), а також ключових слів трьома мовами (інтервалом 1).

Приклади оформлення бібліографічного опису

При оформленні матеріалів просимо враховувати такі вимоги:

Матеріал статті (обсягом до 12-25 сторінок) подається в редакцію у вигляді електронного файлу: формату А-4, шрифт Times New Roman, кегль 14, міжрядковий інтервал 1,5, абзацний відступ 1,25 см, всі поля 2 см, редактор Word, тип файлу RTF.

У тексті слід використовувати символи за зразком: лапки типу «…», дефіс (-), тире (–), апостроф (’).

За достовірність фактів, цитат, імен, назв та інших відомостей відповідають автори. Автори, які не мають наукового ступеня, додають до статті рецензію наукового керівника або іншого фахівця з науковим ступенем.

Усі статті проходять рецензування. Результати рецензування, рішення редколегії про прийняття статті до друку та реквізити щодо оплати публікації повідомляються авторам електронною поштою.

Невеликі виправлення стилістичного і формального характеру вносяться до статті без узгодження з авторами. Більш суттєві виправлення узгоджуються з авторами.

Редакційна колегія зберігає за собою право на редагування і скорочення статей.

Для того, щоб опублікувати статтю в часописі, є два варіанти подачі матеріалу:

Перший варіант: Надіслати на електронну адресу редакційного відділу: red.viddil@gmail.com. До статті (окремим файлом) додається довідка про автора, у якій зазначається: прізвище, ім’я та по батькові автора (ів), науковий ступінь, вчене звання, посада та повна назва місця роботи, домашня адреса (обов’язково вказати область та індекс), контактні телефони, e-mail.

Другий варіант: Зареєструватися на сайті журналу (режим доступу: http://ipa.udpu.org.ua) та виконати всі етапи подачі матеріалу для представлення в науковому часописі. Цей варіант дає можливість автору віддалено відстежити усі етапи обробки матеріалу (від подачі – до публікації).

Статті, подані з порушеннями зазначених вимог, редакційна колегія не розглядає.

Видання здійснюватиметься на основі самофінансування, за кошти авторів з розрахунку кількості сторінок та обов’язкової пересилки авторського примірника. Вартість однієї сторінки коректорського варіанту А-4 – 35 грн. Пересилка авторського екземпляру збірника – 30 грн.

Сплачування коштів здійснюється автором лише після отримання повідомлення від редакційної колегії про прийняття статті до друку. Кошти на публікацію та пересилку збірника надсилати поштовим переказом за адресою: а/с 808, м. Умань-8, 20308, Хоменко Інні Вікторівні.

Детальну інформацію можна отримати за телефоном: (04744)4-02-81

Адреса для листування: red.viddil@gmail.com