Премія ім. Івана Виговського для гуманітаріїв

_47Європейські Студії Східного Варшавського Університету оголошують набір кандидатів на Премію ім. Івана Виговського для гуманітаріїв на 12-місячне науково-дидактичне перебування у 6 польських університетах.

Премія ім. Івана Виговського запроваджена з метою відзначити заслуги громадян України в розвитку науки, культури та суспільного життя, в формуванні та розвитку громадянського суспільства, а також будуванні демократичної України, що рухається в напрямку Європи.

Заявки, що міститимуть опис заслуг та досягнень кандидата (від навчального закладу, інституцій, організацій, товариств і ін. або приватних осіб), а також заявки від осіб, які претендують на Премію (при умові підтримки кандидатури навчальним закладом, інституцією, або особою з публічною довірою) просимо надсилати до 15 липня на адресу stypendia.studium@uw.edu.pl

Премія імені ІВАНА ВИГОВСЬКОГО – це 12-місячне науково-дидактичне стажування у шести польських університетах в галузі гуманітарних наук.

Чотиримісячні дослідницькі стажування у двох польських університетах для кандидатів у галузі:
– соціальних наук,
– точних наук,
– економічних наук,
– технічних наук,
– аграрних наук,
– теологічних наук/релігієзнавства,
– бібліотекознавства.

Програму спільно фінансує 21 польський університет.

Заявки, котрі повинні містити опис заслуг та досягнень кандидата, подаються навчальними закладами, інститутами, організаціями, установами, товариствами  або приватними особами. Заявку на нагороду можуть подавати також самі кандидати (за умови підтримки навчальними закладами, інститутами, установами або публічними особами). Просимо надсилати їх на адресу Студій Східної Європи до 1 лютого 2015

Нагорода імені Івана Виговського має на меті відзначення заслуг громадян України в розвитку науки, культури та громадського життя, у формуванні й розвитку громадянського суспільства в Україні та будівництві демократичної України, що прагне в Європу, поважає найкращі традиції колишньої Речі Посполитої та бере до уваги історичні, сучасні й майбутні зв’язки України з Польщею та Європою.
Нагорода була заснована у 2014 р. Студіями Східної Європи Варшавського університету (ініціатор), найважливішими польськими університетами: Варшавським, Ягеллонським, Вроцлавським, Університетом Адама Міцкевича в Познані та чотирма університетами, розташованими вздовж східного кордону Польщі: Університетом у Білостоці, Університетом Марії Кюрі-Склодовської в Любліні, Люблінським католицьким університетом, Жешувським університетом, а також Колегією Східної Європи у Вроцлаві та Національним інститутом Оссолінських у Вроцлаві.
У 2015 р. до нагороди приєдналися нові навчальні заклади: Гірничо-металурнійна академія в Кракові, Лодзька політехніка, Познанська політехніка, Варшавська політехніка, Вроцлавська політехніка, Головна школа сільського господарства, Економічний університет у Катовіцах, Економічний університет у Вроцлаві, Університет кардинала Стефана Вишинського, Аграрний університет у Кракові, Лодзький, Сілезький та Вармінсько-Мазурський університети.
Нагорода подібна до вже наявної Нагороди імені Льва Сапеги, заснованої у 2006 р. Спільна урочистість вручення обох нагород відбувається щороку 4 квітня у Варшавському університеті. Ця дата символічна, оскільки саме в цей день народився канцлер Лев Сапега.
Лауреат нагороди, кандидат у галузі гуманітарних наук отримує можливість пройти річне наукове стажування, відвідуючи по черзі 6 польських університетів, де може вести лекції на теми, пов’язані з історією або сучасністю України та регіону, польсько-українськими відносинами, а також займатися власною архівною та дослідницькою роботою.
Стажування, передбачене нагородою, дає можливість українським дослідникам, що працюють у названих галузях, пройти 4-місячне дослідницьке стажування у двох польських університетах.

  1. ОБОВ’ЯЗКИ НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ:
    a) стипендія 3500 злотих на місяць (якщо лауреат або стажер має науковий ступінь доктора наук або професора) або 2500 злотих на місяць (якщо лауреат або стажер має науковий титул магістра або кандидата наук),
    b) належні умови проживання на період перебування в навчальному закладі,
    c) призначення у кожному з університетів наукового керівника, що займається подібною тематикою,
    d) надання книг університетських видавництв зі сфери зацікавлень лауреата.
  2. ОБОВ’ЯЗКИ ЛАУРЕАТА/СТАЖЕРА:
    a) 2 місяці перебування в кожному з університетів,
    b) лауреат також зобов’язаний виступити з однією публічною лекцією та провести близько шести лекцій у навчальному закладі, котрий його прийматиме (згідно з рішенням навчального закладу),
    c) звіт про стажування,
    d) якщо результатом перебування лауреата/стажера в Польщі будуть публікації, обов’язком буде розміщення в них інформації про нагороду.