ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР «РОЛЬ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ ТА СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНОГО ПАТРОНАЖУ У СВІТЛІ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ОСВІТУ»

  8 грудня 2017 року на факультеті соціальної та психологічної освіти відбувся Всеукраїнський науково-методичний семінар «Роль психологічної служби та соціально-педагогічного патронажу у світлі Закону України «Про освіту» під егідою Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи Національної академії педагогічних наук України.

Напрямки роботи семінару:

  1. Особливості роботи соціальних педагогів та практичних психологів в умовах реалізації концепції «Нова українська школа».
  2. Нормативно-правове забезпечення діяльності соціальних педагогів та практичних психологів.
  3. Професійний інструментарій та документація фахівців психологічної служби.
  4. Сучасні вимоги до професійної підготовки майбутніх соціальних педагогів та практичних психологів.
  5. Інклюзивне навчання: інновації, проблеми, перспективи.
  6. Соціально-психологічний супровід дітей, сім’ї яких перебувають у складних життєвих ситуаціях, зокрема внутрішньо переміщені особи та сім’ї учасників АТО.
  7. Професійний розвиток практичних психологів та соціальних педагогів у контексті парадигми «освіта впродовж життя».

Учасниками семінару стали соціальні педагоги та практичні психологи регіону. 

З вітальним словом до гостей та учасників звернулася проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва УДПУ імені Павла Тичини, к.і.н., проф. Владилена Володимирівна Сокирська.

Модератором заходу виступив д.психол.н., проф., зав. кафедри психології УДПУ імені Павла Тичини Олександр Джамільович Сафін.

Ключовою доповіддю став виступ д.психол.н., проф., директора Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи Віталія Григоровича Панка.

У роботі семінару також був презентований регіональний досвід:

  1. ДОСВІД ВПРОВАДЖЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНО-ОСВІТНЬОЇ ПРОТИАЛКОГОЛЬНОЇ ПРОГРАМИ «СІМЕЙНА РОЗМОВА» ДЛЯ УЧНІВ 7–8 КЛАСІВ ТА ЇХ БАТЬКІВ В
    м. УМАНЬ

Алєксєєнко Юлія Вікторівна – завідувач психолого-медико-педагогічною консультацією відділу освіти Уманської міської ради;

Нелюб Валентина Вікторівна – заступник з навчально-виховної роботи, соціальний педагог Уманської ЗОШ І–ІІІ ступенів № 1.

  1. СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ СУПРОВІД ДІТЕЙ В СІМЯХ, ЯКІ ЗНАХОДЯТЬСЯ В СКЛАДНИХ ЖИТТЄВИХ ОБСТАВИНАХ

Світлана Олексіївна Гринчук – соціальний педагог Гайворонського НВО № 2 «Загальноосвітня школа-гімназія I–III ступенів

  1. РОЛЬ МІЖШКІЛЬНИХ КОМБІНАТІВ, ЯК РЕСУРСНИХ ЦЕНТРІВ ОСВІТНІХ ОКРУГІВ, В СПРАВІ КОНСОЛІДАЦІЇ ЗУСИЛЬ ПО ЗАБЕЗПЕЧЕННЮ ПРОФІЛЬНОЇ ПІДГОТОВКИ ШКОЛЯРІВ ТА СОЦІАЛЬНОГО ПАТРОНАЖУ В СВІТЛІ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ОСВІТУ»

Іван Левкович Мудрий – методист Гайворонського МНВК, науковий кореспондент інституту обдарованої дитини НАПН України, керівник науково-методичної лабораторії, Заслужений вчитель України

На завершення відбулося обговорення перспектив психологічної служби та соціально-педагогічного патронажу у світлі Закону України «Про освіту» у формі запитань і відповідей.